9 березня 2015 р.

Труднощі адаптації шестирічок до навчання в школі



“Діти приходять до школи з відкритою душею і з щирим бажанням вчитися. Бажання добре вчитися – красиве людське бажання – є тим яскравим вогником, що осяває весь зміст дитячого життя, світ дитячих радостей. Цей вогник легко загасити необережним дотиком до дитячого серця – різким образливим словом чи байдужістю. Життєдайним повітрям для слабенького вогника прагнення до знань є тільки успіх дитини у навчанні, тільки горде усвідомлення і переживання тієї думки, що я роблю крок уперед, піднімаюсь крутою стежкою пізнання” (В. О. Сухомлинський).
Шестирічні діти сідають за парти. Чи з’явиться у них інтерес до копіткої роботи, чи будуть пасивні – це залежить від вчителя. Саме в ранні роки закладаються основи майбутніх характерів, звичок, нахилів. Початкова школа є тим музичним інструментом, який створює мелодію людської гармонії, що впливає на душу людини. Але мелодія народжується лише тоді, коли інструмент добре настроєний.

Проблема сьогодення – духовність народу



Духовність є не окремою галуззю життєдіяльності людини, а способом буття, у якому органічно поєднуються природні, соціальні й особистісні начала. Вона формується і змінюється впродовж усього життя. Шлях до духовності у кожної людини суто індивідуальний. Ефективний вплив на формування духовних цінностей у дітей залежить від духовних якостей, професійної і психологічної компетентності вчителя у роботі з батьками й дітьми, доборі оптимальних форм і методів роботи.
Проблема формування духовності учнів є актуальною, і належить до проблеми соціального характеру, оскільки пов’язана с таким поняттям, як формування особистості.

ВИКОРИСТАННЯ ІНТЕРАКТИВНИХ МЕТОДІВ НАВЧАННЯ У ПОЧАТКОВІЙ ШКОЛІ



       Сьогодні в початковій школі змінюються пріоритети навчання: на перший план виступає її розвивальна функція, культ нестандартної самостійної думки, обробка інформації. Інформаційний потік підхоплює кожного з нас, особливо дітей, і занурює в піну життя суспільства. Вчителі навчають своїх вихованців, готуючи основу їхнього майбутнього, яке досить складно спрогнозувати, важко уявити, чим займатимуться теперішні учні початкових класів через десяток років після закінчення школи, які навички та знання знадобляться найбільше.

6 березня 2015 р.

ВИКОРИСТАННЯ ЕЛЕМЕНТІВ ТЕАТРАЛІЗАЦІЇ У ПОЗАКЛАСНІЙ ВИХОВНІЙ РОБОТІ

Позакласна виховна діяльність у сучасній початковій школі спрямована виховання гармонійної особистості та заснована на законах творчості, які передбачають залучення дітей до реальної співтворчості, інтелектуального діалогу, гармонізації спілкування, успіху, можливості почуватися вільно.
Позакласна діяльність сприяє розвитку незалежного мислення, розробці прийомів співтворчості та інтелектуальної напруги, передбачає експериментування дітей, ігри, гнучке й гармонійне поєднання індивідуальної, групової та колективної діяльності, самостійної та педагогічно скерованої.

Нова вистава

Сьогодні на сцені Чорнобаївського НВК музично-драматичний колектив "Капітошка" продемонстрував нову виставу "Вовк та семеро козенят" (казка на новий лад).